قیمت خدمات برش لیزر فلزات

قیمت خدمات برش لیزر, هزینه برش لیزر فلزات، محاسبه قیمت برش لیزر, برش لیزر, کارو لیزر

در محاسبه قیمت خدمات برش لیزر فلزات، پارامتر های مختلفی مانند هندسه قطعات، ضخامت ورق، تیراژ یا تعداد قطعات و همچنین گاز مورد استفاده تاثیرگذار است. طبیعی است که هرچه تیراژ قطعات بالاتر باشد، قیمت برش لیزری فلزات پایین تر است. همچنین، دومین عامل تاثیر گذار بر روی قیمت برش لیزری فلزات، جنس قطعه است. بنابراین ما در این مقاله، به صورت کلی به تعریف برش لیزری و قیمت برش لیزری فلزات بر اساس برخی از فاکتورهای مورد نظر می پردازیم.

قیمت خدمات برش لیزر, هزینه برش لیزر فلزات، محاسبه قیمت برش لیزر, برش لیزر, کارو لیزر
برش لیزری چیست؟

برش لیزری چیست؟

برش لیزری به فناوری گفته می شود که در آن از دستگاه لیزر سی ان سی اشعه لیزر برای برش اجسام و قطعات (آلومینیوم، آهن، مس، روی و …) مورد استفاده قرار می‌گیرد و از این فناوری در صنعت استفاده می شود. یکی از مزایای این روش این است که در برش لیزری امکان اینکه جسم در هنگام برش تاب بر دارد، بسیار کم است. اما در مقابل هر چند که کیفیت و سرعت برش لیزر نسبت به سایر روش های برش فلز کارآمد تر است اما به این نکته باید توجه کرد که دستگاه های برش لیزری قادر به برش ضخامتی بیشتر از ضخامت برش دستگاه های پلاسما نیستند.

قیمت خدمات برش لیزر فلزات چگونه محاسبه می شود؟

قیمت خدمات برش لیزر, هزینه برش لیزر فلزات، محاسبه قیمت برش لیزر, برش لیزر, کارو لیزر
قیمت خدمات برش لیزر فلزات چگونه محاسبه می شود؟

قیمت برش لیزری بر اساس زمان

بیشتر خدمات دهندگان برش لیزری فلزات بر اساس واحد دقیقه خدماتشان را محاسبه می‌کنند. روش محاسبه قیمت برش لیزری فلزات برای کارهای سری روش مناسبی است اما ممکن است برای مشتری کمی ابهام برانگیز باشد چراکه او مطمئن نیست که چقدر زمان برای برش و حکاکی نیاز دارد.

بنابراین، این روش مبنای درستی برای برش کارهای تکی محسوب نمی‌شود. از طرف دیگر در این روش یک موضوع دیگری که مورد شائبه قرار می گیرد این است که بسیاری از متصدیان دستگاه های لیزر در حضور مشتری برش نمونه را در بیشترین زمان ممکن و با سرعت کم انجام می‌دهند.

آنها در واقع می خواهند به بیشتری بقبولانند که سفارش لیزری شان زمان بر است در حالیکه در عمل با سرعت بیشتری برش انجام می شود.

بنابراین ما در مجموعه شرکت کارولیزر مبنای زمان را برای سفارشات کم در نظر نمی گیریم. پس شما می توانید از طریق راه های ارتباطی با مجموعه ارتباط گرفته و قیمت برش لیزری فلزات را بپرسید.

قیمت خدمات برش لیزر, هزینه برش لیزر فلزات، محاسبه قیمت برش لیزر, برش لیزر, کارو لیزر
قیمت برش لیزری بر اساس متراژ برش

قیمت برش لیزری بر اساس متراژ برش

معمولا سفارشاتی که هنگام برش جابه جایی ندارند، براساس متراژ برش محاسبه می شوند. در این روش به کمک نرم افزار، فایل برش متر می شود.

به طور مثال، برش پلکسی گلاس برای تابلوی چلنیوم و یا برش پلکسی به صورت تایل و قطعات مربعی جز این دسته به شمار می روند.

اندازه گیری برش به سه روش انجام می شود

• مشخص شدن متراژ به کمک نرم افزار ایکات در برنامه کورل
• اندازه گیری متراژ به کمک ابزارهای داخلی برنامه کورل دراو
• به دست آوردن متراژ به کمک نرم افزار دستگاه برش لیزر

در نحوه اندازه گیری متراژ برش برای محاسبه قیمت برش لیزری فلزات باید به دو نکته توجه کرد:

• حتما فایل برش به صورت یکپارچه باشد. به این صورت که همه اشکال که به صورت شکل بسته می باشند، ازیک خط واحد و ممتد تشکیل شده باشند.
• اگر فایل مورد نظرتان دارای شکل های زیاد با مسیرهای کوتاه است، سفارش به صورت متر- دقیقه ای مورد محاسبه قرارمی گیرد. این روش به این صورت است که سفارش به صورت متری-دقیقه ای محاسبه می شود. یعنی قیمت بر اساس زمان برش تعیین می شود.

سپس قیمت بر اساس برش، محاسبه و در پایان میانگین قیمت به عنوان قیمت نهایی خدمات، به مشتری ارائه می گردد. سوراخکاری تابلوهای ال ای دی نمونه ای از سفارشات متری- دقیقه ای محسوب می شود.

قیمت خدمات برش لیزر, هزینه برش لیزر فلزات، محاسبه قیمت برش لیزر, برش لیزر, کارو لیزر
محاسبه قیمت برش لیزری فلزات بر اساس حداقل قیمت

محاسبه قیمت برش لیزری فلزات بر اساس حداقل قیمت

این روش محاسبه معمولا برای خدماتی است که حجم کاری بالایی ندارند و اصطلاحا سفارش تکی و یا خرده سفارش هستند. برای مثال، خدمات برش ماکت سازی، برش کار دستی، خدمات برش همکاری و مواردی از این قبیل، بر همین اساس محاسبه می شوند.

شما می توانید برای آگاهی از قیمت خدمات برش لیزر فلزات بر اساس حداقل قیمت با مجموعه کارولیزر ارتباط بگیرید.

محاسبه قیمت برش لیزری فلزات بر اساس میانگین حک و برش

در بعضی از مواقع، سفارش برش ترکیبی از حک و برش است. در این روش محاسبه قیمت به دو روش انجام می شود:

• انجام تست تعداد کم در حضور خود مشتری و رسیدن به توافق نهایی
• مقدار قابل توجهی از کار برای محاسبه دقیق حکاکی به صورت جداگانه انجام می شود. سپس، برش به صورت جداگانه محاسبه می شود و تعیین قیمت نهایی در این روش با محاسبه قیمت خدمات حکاکی صورت می گیرد.
شما برای آگاهی از لیست قیمت لیزر حکاکی می توانید با مجموعه کارولیزر ارتباط گرفته و مستقیما استعلام قیمت برش لیزری به این روش را جویا شوید.

محاسبه قیمت برش لیزری بر اساس اجرت خدمات لیزر+ خدمات ساخت

اگر ارائه خدمات حکاکی و برش لیزری همراه با ارائه خدمات جانبی باشد. دستمزد خدمات به صورت توافقی جداگانه محاسبه می شود.

این خدمات جانبی شامل، اسمبل محصول، خمکاری، پرداخت کاری، پولیش و ساب زدن و همچنین چسباندن قطعات به روش های مختلف، می شود.

فرمول محاسبه قیمت برش فلزات

به طور کلی میتوان فرمول زیر را برای محاسبه قیمت برش لیزری فلزات به مشتریان محترم ارائه کرد:

قیمت برش لیزر(ریال)= قیمت پایه (ریال) * ضخامت ورق(میلی متر) * محیط قطعه(میلی متر)
به طور مثال فرض کنید قطعه ای مربعی شکل با ابعاد 20 سانتی متر در یک ورق آهنی با ضخامت 2 میلی متر را با لیزر برش دهیم. حال اگر قیمت پایه را 8 ریال بر میلی متر در نظر بگیریم، براساس فرمول بالا اینگونه محاسبه می شود:

محاسبه محیط قطعه به میلی متر : 800= 200*4
12800= 800*2*8

بنابراین، برای برش یک عدد از این مربع با ضخامت 2 میلی متر آهن به روش برش لیزر، مبلغی حدود 12800 ریال نیاز است.

در ادامه اگر بخواهیم همین قطعه را با ورق استیل به ضخامت 2 میلی متر برش دهیم، با در نظر گرفتن 15 ریال به عنوان قیمت پایه، به صورت زیر محاسبه می شود:

24000=800*15*4

پس قیمت خدمات برش لیزر استیل برای این قطعه، مبلغی حدود 24000 ریال نیاز است.

شما مشتریان گرامی می توانید برای استعلام قیمت برش لیزری با مجموعه کارولیزر ارتباط بگیرید.

معرفی دستگاه برش لیزری cnc

معمولا در گذشته از راه های مخصوص و روش های مکانیکی و سنتی برای برش قطعات و اجسام مورد استفاده قرار می گرفت. اما در دهه اخیر با توجه به پیدایش تکنولوژی لیزر صنعتگران از دستگاه های برش لیزر cnc برای برش قطعات و اجسام استفاده می شود. که این روش نسبت به روش های سنتی دارای مزایای قابل توجهی است. از مهم ترین این مزایای برش cnc نسبت به روش مکانیکی، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

• سهولت در به کارگیری
• افزایش سرعت کار
• کاهش میزان خطا
• امکان ایجاد طرح های پیشرفته
• حکاکی بر روی اجسام فلزی و چوبی
• کیفیت و تمیزی

طرز کار دستگاه برش لیزر cnc

در واقع در این روش با کمک دستگاه برش لیزر فلزات cnc، ابتدا اجسام و قطعاتی که قرار است به وسیله لیزر برش داده شود. توسط نرم افزارهای نقشه کشی و طراحی مانند اتوکد، کورل دراو و ادوب ایلوستراتور و با ابزار خط طراحی می شوند.

در گام بعدی با توجه به جنس قطعات اقدام به تنظیم نور و سرعت دستگاه می پردازیم تا بهترین کیفیت و بیشترین بهره وری را داشته باشد. سپس بعد از بارگذاری فایل در نرم افزار ویژه برش لیزر و تنظیمات لازم دستگاه برش، فرآیند برش آغاز می شود.

اشعه تولید شده توسط لوله های مخصوص از قسمت سر دستگاه به کمک آیینه و فیبر نوری به لنز دستگاه منتقل می‌شود.

اما چون اشعه خارج شده قدرت لازم جهت برش دقیق قطعات را ندارد، باید نور خارج شده به کمک لنز فوکوس به حالت نقطه ای درآید. تا قدرت آن چندین برابر شده تا قدرت برش قطعات را داشته باشد.

در آخرین مرحله، برخی از مواد برش تصعید شده و یا به صورت براده و مواد اضافی در محل برش باقی می ماند. در نهایت این براده ها و مواد اضافی، توسط گازی که همراه به لیزر به قطعه وارد می‌شود. پاک سازی گشته و سطحی کاملا صاف از برش لیزر حاصل می‌گردد.

قیمت خدمات دستگاه برش لیزر cnc

دستگاه برش cnc به دلیل اینکه نسبت به سایر دستگاه ها به روش متفاوت تری برش را روی قطعات انجام می‌دهد. و همینطور حکاکی صورت گرفته نیز متفاوت است، قیمت متفاوتی نسبت به سایر دستگاه ها دارد.

بنابراین، قیمت خدمات برش cnc فلزات متفاوت از سایر روش هاست. شما می توانید برای آگاهی از لیست قیمت ها با مجموعه کارولیزر ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.